Co se u nás děje aneb doplňujeme novinky ...

22.03.2017 11:07

A už je to tady ...
Nikdy jsem si nemyslela, že budu psát hromadné informace, jak se u nás máme a co se u nás děje, ale v poslední době vůbec nic nestíhám, a tak i náš jozefčí web majinko pokulhává a zeje prázdnotou, tedy co se novinek a aktualizací týká ...
No, ale u nás se stále něco děje, a docela velké věci, u Jozefcheeků prostě klídek nikdy nebyl a nikdy asi ani nebude ... ;)

Takže nějak popořádku ... Poslední novinka, kterou jsme s vámi sdíleli, nebyla veselá, naprosto naopak. Přišli jsme
o Bedřišku, o naši krásnou a hlavně nebojácnou velitelku, která tu pořád moc chybí ... Ale navzdory smutku ze ztráty Bédi s jejími miminky se u nás děly i ty radostnější věci. Tedy:

Už je to sice nějakých pár měsíců, ale jako první by si zasloužili zmínku naši Waldemar s Topinkou, kteří si ještě v prosinci loňského roku našli svůj nový domov u jedné pražské rodinky. Jsou z nich ti největší mazlíci a mají se neskutečně, je jim věnována veškerá péče a pozornost :) Moc děkujeme!!!

Z Dánska k nám pak na začátku února přicestovala nová chovná posila Heduška (Zinadins HALFIE), na Jozefcheeky dost netradiční - je to totiž černá hlaďanda s červenou. Ale ta její genetická výbavička a rodokmen! Doufáme si ve vlohu pro rubín oko po jejím dědečkovi Inchuchoonovi z Jozefcheeku, resp. našem Edouškovi (XIELAS vom Eisberg), prostě se k nám vrací naše krev, s Edou i naše krásná Bezinka (ORIELA Ebony ...). A tu modrou, co stoprocentně "pod černou" skrývá ... Pro tohle všechno jsme si ji vysnili a že nemá vírek, pfff, nevadí, však ten si tam dodáme ;)
Snad se nám vydaří naše plány a časem se u nás objeví nějací trikolorci na slate a blue-amber-bílí Jozefcheeci :)
Ještě zařídit Heduščino foto a můžeme se jí pochlubit i vizuelně, snad brzy!

Naše eRka.

Nejprve musíme opět smutně, jelikož nás v novém domově nedlouho po přestěhování opustil Rubinetek. Nevíme, co se stalo,
je nám to velice líto a věříme, že tato smutná událost neodradila začínající chovatelku morčat od jejího záměru
a že Rubi za jeho krátký život poznal, co to je láska a to morčecí štěstí ...

A v polovině března se z vrhu R nakonec ke své nové rodině přestěhovala i naše velká naděje, krásná Rulanda.
Vkládali jsme do ní hodně. Je totiž nádherná, krásně roste, je mohutná, poměrová, s krásným rozložením, je to samička ...
No prostě takové to vysněné výstavní morčátko, jaké se jen tak nepouští, co vždycky zůstává doma.
Výstavní to ona opravdu je. Ale to i ta její žábra ;)
A tak jsem se o Rulandě a její ozdobě jen zmínila jedné stodůlecké rodině, která se u mne sháněla po miminku na mazlení,
a bylo vše jasné. Ruli dostala jméno Kytička a již obývá svoji novou klícku a těší se vší pozornosti jako ten nejprávoplatnější mazlík celé rodiny :) Také děkuji za péči!!!

No a jako poslední info bych dodala, že přípravy Žižkovské výstavy jsou v plném proudu a moc se na vás v DDM Ulita již příští sobotu na APRÍLA 1.4.2017 těšíme!!! :)