Novinky

14.06.2017 17:30

I my jsme ze začátku tohoto týdne otevírali velkou tvrdou obálku, v níž na náš čekaly potvrzené šampionáty, o které jsme si psali, a to pro naše dva stávající slate trikolorky :)

Představujeme Vám tímto
Junior Šampionku ČR a Šampionku ČR NIGHT FLOWER ze Zámku aka naši krásnou Mařenku
a jejího synátora Junior Šampiona ČR RYZLINKA z Jozefcheeku!

Tak a máme to "černé na bílém", no spíš barevné na ještě barevnějším ... ;)

17.05.2017 17:01

Tak už to konečně můžeme říct a zveřejnit :)

Po dlouhé době, kdy se u nás zase žádná miminka nevedla, nebo plán dopadl katastrofálně (Bedřiško, stále tu chybíš ...), se nám snad opět blýská na "mimičasy". Máme spolu totiž dva nové páry, resp. jednou velice pestrou trojku ;)

Jelikož se v našem chovu Jozefcheeků chceme nyní primárně věnovat slate trikoloře, naše aktuální plánované odchovy k tomu, snad! :), už opravdu směřují, a to díky Katce Vavrové z chs Amaltheia, která nám na krytí našich holek velice ochotně zapůjčila svého z Německa importovaného slate trikolor samce - ALL STARa Blue Dreams. Právě tento fešák se hned po výstavě v Kladně, kam nám sameček přicestoval (ještě jednou děkuji, Katko), k holkám nastěhoval a již se jim vším svým šarmem dvoří.

Jeho novými "ženami" jsou Heduška aka Zinadins HALFIE a Mařenka aka NIGHT FLOWER ze Zámku.

Z těchto spojení čekáme v prvním případě možná i ty slate trikolory, resp. si vlohu pro rubín oko tímto spojením u Hedušky zkoušíme (doufám, že ji po svém pradědovi a dědovi zdědila!!!); v opačném případě budou miminka strakatá nebo trikolorní na klasické černé. Druhé spojení je pak mířeno přímo na slate trikolory, a to s předky do čtvrté generace ze tří čtvrtin téměř čistě na slate trikoloře (ve čtvrté generaci těchto předků se objevují pouze tři černí trikoloři a jeden černobílý jedinec) :)

Více informací pak najdete v našich plánech.

Držte nám palce!!! :)

14.05.2017 23:18

Tento víkend jsme se po malé přestávce, kdy jsme se vloni neúčastnili, opět vydali do Kladna na výstavu morčat, tentokrát na její kladenský již desátý, jubilejní, ročník. Pořadatelky si nakonec pro vystavovatele mimo jako obvykle skvěle zařízeného sálu a samotné výstavy připravily i překvapení, a to dvojí posouzení morčat, která se přijela předvézt, tedy nakonec se neočekávaně jednalo o DUO výstavu, což muselo snad každého majitele vystaveného morčete potěšit :) My jsme byli mezi nimi, jelikož se tím naše šance na získání nějakého toho dalšího CACe rázem zvýšily ...

No a jak naši vyslanci před Anetou Raušovou a Petrou Tomáškovou dopadli?

Mařenka aka NIGHT FLOWER ze Zámku
1x CAC (96,5 a 95b)
Nejlepší anglický crested adult
3. Krátkosrsté morče adult

RYZLINK z Jozefcheeku
2x CAC (96 a 96b)
3. Anglický crested

No, samozřejmě, že máme radost! :)

Jo a také musím poděkovat Davidovi, opět a zase, za péči a pomoc s dovozem Jozefcheeků zpět do Prahy,
a za supr společnost při ranní přepravě do Kladna a na výstavě ;)

23.04.2017 23:17

O víkendu po velikonocích si Rulanda opět našla svůj nový domov.

Totiž, ten její první domov byl sice jedním z těch pro chovatele vysněných, kde ji měli všichni rádi a kde se nakonec s jejím loučením těžko srovnávali, ale zdravotní situace, kdy se v rodině vyskytla neočekávaně silná alergická reakce, si jiné řešení, než Rulandin návrat do jejího rodného boxu, nežádala. A tak se Ruli opět objevila u nás, u Jozefcheeků, kde s námi byla cca měsíc, během jehož jsme se s ní měli možnost zase na chvíli poradovat.

Poté si sama přivolala další skvělý domov a po Velikonocích se tam ještě s jednou morčecí kamarádkou hned přestěhovala.
Rulanda je stále věrná Praze, jen vyměnila jednu čtvrť za jinou, takže ji stále máme blízko, a její noví majitelé jsou rovněž moc milí, a tak pravidelně slýcháváme, jak se ta naše "vínovka" se spolubydlou má :)

02.04.2017 23:18

... na článku se pracuje ...

Záznamy: 1 - 5 ze 8
1 | 2 >>