1. DUO výstava morčat, Turkovice 30.11.2013

01.12.2013 20:27

A tak jsme se vypravili na 1. výstavu morčat v Turkovicích, která byla hned DUO, morčata tedy během jedné výstavy obdržela dva posudky. Za jozefcheeky se na Pardubicku objevili Rozinka (Palaé min Salma), Eduard (Xielas vom Eisberg) a poprvé jsem konečně na výstavu vytáhla naši novou holčičku Bedřišku (Celeste Jussty).

Tentokrát jsem ale nejela svá morčata pouze vystavit a ostatní jen tak pofotit, ale bylo mi ctí, že mne holky Veronika a Soňa (chs Z Turkovic) oslovily jako fotografa a mohla jsem pro ně celou výstavu zdokumentovat. No, snad se fotky povedly ;).

K posouzení vystavených morčátek byly přizvány Denisa Vítková, Andrea Kroftová a Anna Havlínová, které se opět držely svého předsevzetí hodnotit jedince přísněji. Nicméně celá výstava byla velice příjemná a na to, že to byl první pokus pořádání takové akce, se Verče a Soně povedlo po celý den všechny vystavovatele i návštěvníky pěkně zabavit, výstavou provézt a uzavřít ji s grácií a velkým potleskem od všech zúčastněných :).

Co se pak našich reprezentantů týká, i my si odnesli pěkné posudky a nějaké ty kartičky čekatele šampiona. Rozinka si dojela pro 1. kartu na GRANDŠAMPIONA (94b a 95b) a Bedřiška se velice líbila, ta si odnesla karty hned dvě (95,5b a 96b). Eduard byl opět diskvalifikován na naší staré známé nepoměrové zlaté, a to při obou posouzeních ...

Takže závěr z výstavy? Mám radost, že jsem se mohla účastnit nejen jako "pouhý" vystavovatel, co si domů odnesl i něco z morčecích úspěchů ;), ale i jako fotograf amatér, do kterého holky vložily svoji důvěru v zachycení a zdokumentování jejich počinu - no, snad jsem se toho zhostila dobře, ale to ať posoudí jiní ... Pro mne to byl velice příjemný den a jsem ráda, že jsem zase poznala pár dalších lidí, co mají stejný koníček jako já, a to lásku k morčecím chlupatcům :).

Chtěla bych touto cestou ještě také poděkovat holkám Aleně a Martině z chovatelské stanice Cavia Satén, jenž mi nabídly místo v jejich vysmátém autě a díky nimž jsem měla možnost se do Turkovic a zpět dostat a se kterými byl celý den obzvláště vydařený:). Holky, velký dík a těším se na další shledání!

Obrázky některých vystavených morčátek najdete jako vždycky na rajčeti.

 

 

Xielas vom Eisberg
2x disk.

Celeste Jussty
95,5b a 96b

Palaé min Salma
94
b a 95b

(Standard A)