1. Žižkovská výstava morčat, Praha 7.3.1015

07.03.2015 22:19

Hned další březnový víkend byl věnován morčecím výstavám, tentokrát se chovatelé chlubili na pražském Žižkově. V sobotu se zde totiž konala 1. Žižkovská výstava morčat a jelikož my jsme pražáci, tak jsme tam nemohli chybět ...

A vůbec všichni vystavovatelé byli natěšení, nové místo, noví pořadatelé, byli jsme zvědaví, jak to všechno dopadne :) A dopadlo to parádně! Pořadatelům tímto moc gratuluji za skvěle zvládnutý první ročník morčecí výstavy, která se nesla v pohodovém duchu, prostory DDM Ulita byly skvělým místem, objednané počasí bylo více než přívětivé, no, vše, jak se zdálo, během dne šlapalo na jedničku a výstava tak byla neuvěřitelně rychlá, což vždy potěší.

K posuzování byli přizváni Petr Tejml, Andrea Kroftová a Petra Švarcová, kteří si mezi sebe rozdělili všechna plemena standardu A a B, ale i mazlíky. Za naši chovatelskou stanici vyjel mezi americké crestedy bojovat Walda (Osvald de Calemona) a domů jsme jeli s další kartou čekatele šampiona s bodovým hodnocením o 95b (příště musím zapracovat na přípravě kožichu, trošku jsem spoléhala na to, že by mohla stačit ještě z Toulcova dvora, no ... ;)). Poprvé jsem také vystavovala svůj odchov, a to naši Noblesku, ve vlastnictví chs Z Leprikónu, a ta si nevedla špatně. Líbila se a získala svůj první CAC (95,5b) ve třídě baby. Takže za nás spokojenost a příště se tam opět jistě objevíme :)

A protože jsem s sebou zase měla foťák, přijměte pozvání do alba, v němž najdete fotografie některých vystavených morčátek.

 

Osvald de Calemona
95b

Nobleska z Jozefcheeku
95b,5

(Standard A)