10. a 11. Výstava morčat, Louny 7. a 8.9.2013

08.09.2013 22:46

O víkendu jsme se ve složení Bezinka (Oriela Ebony) a Eda (Xielas vom Eisberg) vypravili směr Louny, kde se jak v sobotu, tak v neděli konaly výstavy morčat, a to při příležitosti každoroční třídenní výstavy "Člověk v přírodě". Pro nás byla účast premiérou, ale už nyní víme, že se toto výstavní klání stane naší pravidelnou výpravou, jelikož to byla velice příjemná, velice dobře zorganizovaná výstava, navíc pro nás i se super spojením ;).

Posouzení se v sobotu zhostil Ing. Petr Tejml a v neděli posuzovala Petra Švarcová. Oba dva naší partě udělali radost, a vejlet se nám tedy, alespoň částečně, chovatelsky "vyplatil" :).

Bezinka si v Lounech totiž dojela šampionát, získala kartičky čekatelství během obou posouzení! Lounským hodnocením s 95 a 95,5 body se zatím sice neoficiálně konečně můžeme pyšnit prvním ŠAMPIONEM i my, chs Z Jozefcheeku!!!! Bezinka mi udělala velkou radost a doma hned dostala pořádnej nášup, i červenou řepu, kterou jsem jí a Edýmu poslední týden z jistých důvodů raději nedopřávala :).

A co náš fešák Eda? Ten opět na žádnou kartu nedosáhl. Musíme se ještě lépe zdokonalit naši přípravu, abychom nahnali bodíky tam, kde nám je za ni mohou strhnout, jelikož Eda má hraniční poměr barev (zlaté se ne každému posuzovateli zdá v dostatečném poměru - takže jednou si vysloužil diskvalifikaci právě pro nedostatek této barvy) a pak ty jeho ušiska, která jsou složená, navíc dosti "upravená" od ostatních morčat; tady holt ztrácíme body automaticky a víme o tom ... Tentokrát posudek hodil 93,5b. Nicméně Edoušek je zlatíčko a frajer největší a nikdo nám to nevymluví, příště se to zase pokusíme všem natřít. A nebojte, ani jeho šťavnatá odměna neminula, stejně tak si na ni pochutnal i zbytek našeho morčečenstva ;).

A co, v Lounech nám bylo hezky, z výstavy máme radost tak jako tak, k vidění byla nejen morčata, ale i další zvířátka a nejrůznější výrobky na trzích, příští rok nás tam prostě zase uvidí! :)

Ještě bych chtěla znovu poděkovat Evě z chs Cavalletto za přemístění mých morčat ze sobotních výstavních klecí do těch nedělních, protože jsem si je tam v neděli ráno přehodit sama nemohla. Snad odměna v obrázkové verzi díků bude dostačující ;). A také moc gratuluji k velkému úspěchu, kterého "Cavalleťáci" dosáhli!

Obrázky ze sobotní výstavy najdete v albu na rajčeti, ostatně jako vždycky ... ;)

 

 

Oriela Ebony
95b a 95,5b

Xielas vom Eisberg
93b a disk

(Standard A)