11. a 12. Výstava morčat, Bohuňovice 6. a 7.7.2013

07.07.2013 23:36

O víkendu 6. a 7.7.2013 se konala 11. a 12. Výstava morčat v Bohuňovicích, které se účastnil náš Eda (Xielas vom Eisberg), a to navzdory tomu, že jsem si opět na výstavu nemohla dojet sama. Původně měli jozefcheeci mít zastání ve třech zástupcích, ale holky se usmyslely, že prostě nepojedou, a tak se mi během posledních dní před výstavou řádně "upravily" ... Eda se naštěstí na vlastní úpravu zevnějšku necítil, a tak jel jako naše repre sám.

Ráda bych poděkovala chs Mown Hay za dopravu, když jsem do Bohuňovic nemohla jet sama, a ochotu Edíka pohlídat i v pátek; obří dík pak ale patří hlavně chovatelské stanici Jampadampa, tedy paní Janě Špalkové, která se o Edouše postarala během obou bohuňovických výstav a také mu v noci poskytla přístřeší a tu nejlepší péči :).

Eda se tedy připojil k "jampadampavýpravě", která byla velice úspěšná! :) Posuzovatelkám Andree Kroftové i Denise Vítkové prošli rukama všichni její zástupci a tím moc gratuluji ke všem kartičkám, co morčíci "jampíci" obdrželi. A trošku, trošku víc ;), si i sama přihřeju svoji polívčičku, když se pochlubím, že se výstavy ve svých necelých dvou měsících zúčastnila i "naše" Chanelka, jež si nejen z obou výstavních dní odnesla své první dvě kartičky čekatelství šampiona, ale také se umístila! A to v sobotu jako 3. nejlepší anglický crested baby a v neděli skončila dokonce jako 1. nejlepší anglický crested baby!!! Jsem na holčičku strašně moc pyšná a moc se těším na další zprávy, jak se jí v jejím novém domově vede :). A opět musím Janě moc poděkovat za prezentaci mého odchovu a jsem ráda, že je prcek (který roste jako z vody ;)) právě tam, kde je :).

No a Eda? Eda přijel z Bohuňovic tak, jak odjel, tedy neobtežkán žádnou kartou (pokaždé hodnocen 94b), ale jeho chyba to nebyla. Tentokrát nějak nebylo na přípravu kožíšku tolik času, jakého bylo zapotřebí, a navíc na něj holky nějak doráží, že ze společného bydlení s Rozinkou vyfasoval další "zákus" už tak na jeho docela upravených uších ... Ale co, zdravej je, fešák pro mne taky, takže prostě příště ;).

  

 

Xielas vom Eisberg
 
94b a 94b

(Standard A)