12. Speciální výstava morčat Toulcův Dvůr, Praha 11. - 14.8.2011

14.08.2011 17:37

Tak jsem se s Rozinkou poprvé zúčastnila morčecí výstavy. Byl to vlastně takový počin mé zvědavosti, kdy jsem si chtěla zkusit, jak to na výstavách chodí, ale také (a to hlavně) zjistit, jak si má Palaé min Salma stojí, jak probíhá samotné posuzování, co a jak se hodnotí, a chtěla jsem se podívat i na další morčata, na jejich barvy a variety.

Ve středu večer jsem s Rozi vyrazila na přejímku, kde jí skontrolovali veterinární potvrzení, prohlédli si ji a na ouško nalepili katalogové číslo 132, které odpovídalo i číslu klece, kam jsem ji šla poté ubytovat. I ostatní klece se do druhého dne zaplnily a ve čtvrtek dopoledne se výstava otevřela pro veřejnost, začalo se posuzovat. Američtí crestedi přišli na řadu v pátek, kdy jsem, bohužel, neměla možnost v Toulcově Dvoře pobýt (shlédla jsem posuzování pár texlíků a hladkých den před tím, kdy jsem také pořídila většinu obrázků), o to větší bylo pak mé sobotní překvapení, když jsem jela Rozinku opět skontrolovat a dovézt jí nějaké dobrůtky. Na kleci již visel posuzovací lístek a na něm krásných 95 bodů! Takže Rozinka má svoji 1. ČEKATELSKOU KARTIČKU ŠAMPIONA :) Měla jsem obrovskou radost a Rozulku si hned vzala k sobě, pomuchlovala ji a šla se podívat i po ostatních klecích, po jejich obyvatelích a hodnocení. Také jsem na chvíli zaskočila na výstavu potkanů, která probíhala ve vedlejším objektu Toulcova Dvora.

V neděli odpoledne jsem jela Rozinku vyzvednout a podívat se na slavnostní ukončení výstavy. Všechny ceny byly předány, hrdí chovatelé si domů odvezli nejrůznější chovatelské potřeby, které věnovali sponzoři výstavy, a všechna morčátka opět odcestovala do svých domovů.

Rozinka je už ve svém příbytku a užívá si klídek, jenž se jí poslední čtyři dny moc nedostával ...

Speciálku máme tedy za sebou, úspěšně, a tak přemýšlím, jestli a kam se podíváme příště ;).

Na nějaké obrázky, které se mi podařilo pořídit, se podívejte na rajčeti ...

 

  


Palaé min Salma
95b

(Standard A)