7. a 8. Výstava morčat, Kladno 13. a 14.6.2015

14.06.2015 22:42

Tento víkend se opět nesl ve znamení výstav a nyní jsme se s dalšími morčatáři setkali v Kladně. V chovatelském areálu, do kterého jsme zavítali již po druhé, se odehrály během víkendu opět hned dvě výstavy, a tak si naši vyslaní jozefcheeci jeli pro dvě posouzení. Za naši chovatelskou stanici se předvedli Waldemar (Osvald de Calemona) a Gábinka (Ghábba Jampadampa). Také jsme s sebou přibrali hostujícího saténbéžáka Kazimíra, jak mu u nás doma říkáme (Kašmír Live Whistles). K hodnocení chlupáčů byli přizváni Petr Tejml a Petra Švarcová, kterým se pod ruce na střídačku dostalo i celé naše repre.

A teď k výsledkům, z nichž jsem vysloveně unešená a nejen mne moc potěšily :)

OSVALD de Calemona
95,5b a NEJLEPŠÍ AMERICKÝ CRESTED - čestná cena - CAC
(čímž jsme splnili podmínky pro udělení titulu CZCh. :))
94,5b a NEJLEPŠÍ AMERICKÝ CRESTED - čestná cena

GHÁBBA Jampadampa
95,5b - CAC
97b - 3. ANGLICKÝ CRESTED BABY - CAC

KAŠMÍR Live Whistles
96b - 1. SATÉN BABY - CAC
96b - 2. SATÉNOVÉ MORČE - CAC

Navzdory tomu, že příprava proběhla dosti narychlo a ráno mne málem trefil šlak zíraje na svá morčata s myšlenkou, že v noci jsem na ně během přípravy asi moc dobře neviděla ..., a rozmýšlejíc, jestli vůbec nakonec to auto naložit a směr Kladno se vydat, dopadli jsme nad má očekávání skvěle, i když jsem honila všechno, co se dalo, opravdu na poslední chvíli po příjezdu k areálu ve Smečenské a v kufru auta :D

Ale naštěstí jsem to nevzdala a jeli jsme, protože jak vidno, i přes ten časový pres, jakým si v poslední době procházím, jsme to dali a jozefcheeci se předvedli tak pěkně, že při vyhlašování výsledků zaznívala i jejich jména :)

Z toho mála, co jsem na výstavě stačila pobýt, jsem vypozorovala, že se celé kladenské vystavování neslo v pohodové náladě a opět musím poděkovat všem organizátorům a pořadatelce za hezkou výstavu, kam se při dalším ročníku stoprocentně zase přihlásíme, protože nám se tam prostě líbí!!! ;)

Jo a "fotoreportáží", tou se snad můžete pokochat tady ... :)

 

Osvald de Calemona
95,5b a 94,5b

Ghábba Jampadampa
95,5b a 97b

Kašmír Live Whisles
96b a 96b

(Standard A)