17th a 18th Cavy Show FOR PETS, Praha 9.-10.4.2015

09.04.2015 14:11

Dnes jsme se vrátili z morčecího vystavovacího maratonu při FOR PETS 2015, který se konal v pražských Letňanech. Tento rok se v prostorách Výstaviště PVA pořádal již 17. až 20. ročník výstav morčat - tedy opět čtyři jednodenní výstavy za sebou, a i letos jsme se s Jozefcheeky účastnili, alespoň tedy dvou výstav.

"Černý Petr" tentokrát padl na našeho američana, do něhož vkládáme velké naděje, Waldemara (OSVALD de Calemona) a k němu se připojil KAŠMÍR Live Whistles, který si tak střihnul svoje první předvedení. A nevedli si špatně, ba naopak - jsem z jejich hodnocení a bodového výsledku nadmíru potěšena a právě takové výsledky nás burcují vystavovat dále ;)

Takže - Walda získal od posuzovatelů Evy Dýnkové a Petra Tejmla v obou případech po 96 bodech (a dostal tak další dvě čekatelské karty, které však zařazujeme do sbírky na Grandšampiona, jelikož potřebujeme nejdřív poslední kartu pro uznání Šampiona s pozdějším datem - novinka na klubu od začátku letošního roku ;)) a Kašmír si také odnesl po dvou "čekatelkách", a to s 95,5 body z každého posouzení. Tedy tato výstava pro nás byla velice konzistentní, co se posudků týká, a tak jsme o kvalitách našich reprezentantů zase tak trošku přesvědčeni ;)

A když už s námi na tu svoji první výstavu vyjel Kašmír, využili jsme toho a béžáček během výstavy prošel rovnou i registrací a následovně dostal své jedinečné plemenné číslo 0011/15.

Z letošího FOR PETSu si tedy odnášíme další chovatelské úspěchy a radost z toho, jak se těm našim jozefcheekům věnujeme ...

A abych nezapomněla, taky se můžete podívat na nějaké to foto vystavených morčat z pátku 9.4., kdy jsem si ještě ráno po přejímce stihla pár obrázků pořídit.

 

Osvald de Calemona
96b a 96b

Kašmír Live Whisles
95,5b a 95,5b

(Standard A)