2. & 3. Žižkovská výstava morčat, Praha 7.3.2016

06.03.2016 22:50

Tak a máme to za sebou!
Žižkovské výstavy jsou za námi, náročný a nabitý víkend skončil a řádně vyždímané, ale s úsměvem na tvářích!, nás hřeje pocit spokojenosti ze snad vydařeného výstavního maratonu :)

Jako pořadatel jsem měla možnost se spolupodílet na samotné organizaci takové chovatelské akce poprvé a mohu Vám říct, že smekám nad těmi, kteří se do pořádání výstavy, kor dvoudenní, pustí i v dalším ročníku. A to jsem byla pouze pomocníkem, tedy na plné obrátky jeli hlavně David s Michalem, hlavní organizátoři. To oni měli vše na starosti a myslím, že po loňských zkušenostech se organizace letošních ročníků zhostili také velmi dobře - žádné morče nechybělo, žádné nebylo nadbytečné, poháry byly rozdány a vystavovatelé sršeli nadšením :)

Takže bych nejprve chtěla klukům složit velkou poklonu a poděkovat jim za to, že jsem mohla být součástí týmu a že mám za sebou další zkušenost. A taky za tu báječnou tašku s "jozefčíkama" a dalšími překvapeními v neděli, udělaly mi opravdu radost :)

Ale zpět k samotným výstavám.

Výstavní sál jsme, ještě za plného chodu příprav prostoru, chovatelům, kteří přijeli své reprezentanty předvézt, v sobotu otevřeli po sedmé hodině ranní, výstavní boxy se poté začaly plnit a morčatáři pomalu odhalovali, co jsme pro ně všechno připravili a o jaké hodnotné dary budou jejich svěřenci bojovat.

Jakmile jsme byli připraveni výstavu oficiálně zahájit, započalo i samotné posuzování, tedy ta odborná a hlavní část programu výstavy. Hodnocení se v sobotu zúčastnilo na 246 morčat nejrůznějších plemen a barev a před posuzovateli, Anetou Raušovou, Petrou Tomáškovou, Petrem Tejmlem a Milanem Škodou, se objevili i představitelé nově uznaných barev, a tak bylo opravdu na co koukat ...

Program výstavy byl pak obohacen také fyzickou účastí dvou našich sponozorů, kteří během dne nabízeli odborné poradenství v oblasti aromaterapie zvířat Dokonalé lásky a důležitosti čistoty chovu, kdy nám společnost Tekro své přípravky předvedla a před vyhlášením výsledků sobotního zápolení chovatele se svým sortimentem seznámila tematickou přednáškou.

Vrcholem výstavy pak bylo samotné vyhlášení výherců v jednotlivých kategoriích, a protože bylo vypsáno opravdu hodně ocenění, mimo standardních cen v plemenech i speciální místa jako Nejlepší bikolor, trikolor, aguti, solid aguti a morčata s kresbou ..., dovolila bych si zmínit jen ta dvě nejvyšší místa - tedy sobotní BISe.

BIS krátkosrstým morčetem se stala GUMIČKA ILUZE (anglický crested) majitelky a chovatelky Lucie Lašové Podmelové,
BIS dlouhosrsté morče pak vyhrála alpaka BAILEYS PEARL IN BLACK majitelky a chovatelky Evy Hájkové
a BIS bezsrsté získala WINONA WEI CAVY DE LUNEAR (skinny) majitelky a chovatelky Lucie Kaššové.

Po vyhlášení sobotních výsledků jsme se hned pustili do úklidu sálu a jeho přípravy na další den. V Ulitě jsme se pak s týmem zase sešli brzy ráno, abychom naše přípravy dokončili a mohli vystavovatele a návštěvníky přivítat s novými cenami a novým nadšením :) Tentokrát jsme měli lepší čas, přecijen cvik dělá mistra ;), a tak jsme se zahájením již tolik neotáleli a nedělní výstava se nesla ve trošku svižnějším tempu. Posouzení 226 morčat se pak zhostili stejní posuzovatelé jako v sobotu, vyjma hodnocení mazlíků, kteří se v tento den předvedli před Evou Bednárovou.

Nejlepšími morčaty se při třetím ročníku Žižkovských výstav stali

BIS krátkosrsté morče vyhrála hladká EDMEE VON DER MITTELMÜHLE chovatelky a majitelky Madlen Becker,
na BISe dlouhosrstého
 dosáhl peruánec PRINCE OF PERSIA OD KULIČKY majitelky Petry Tenkrátové
a BIS bezsrsté morče získala CHIARA DEL KATEE (skinny) majitelky Lucie Kaššové.

Naše výstavy by se bez podpory sponzorů, kteří poskytli svůj čas a hodnotné dary, neobešly, bez nich by ocenění a charakter Žižkova nebyl tak pestrý ..., proto bychom chtěli všem společnostem, ale i chovatelským stanicím, které nás podpořily, za ochotu a účast velice poděkovat. Také děkujeme všem vystavovatelům, co přijeli do DDM Ulita prezentovat svůj chov, všem návštěvníkům z řad veřejnosti, kterých se do výstavního sálu během víkendu přišlo na vystavená morčata podívat na tři stovky, a v neposlední řadě také moc děkujeme všem pomocníkům a nosičům morčat k posouzení, jenž nám píchli v zajištění hladkého chodu výstav, s jejich přípravou a úklidem sálu po jejich skončení ...

Rovněž jsme rádi, že jsme mohli za všechnu tu pomoc s pořádáním výstavy, kterou nám poskytli všichni ochotní, nabídnout podporu i my, a to CHARITĚ DĚTEM, jejíž představitelé byli přítomni po celý víkend a seznamovali návštěvníky s projektem zajišťování pomoci hudebně talentovaným dětem z dětských domovů a sociálně znevýhodněných rodin, kterou mohli zájemci taktéž i finančně podpořit ...

Všem výhercům oceněných krasavců a krasavic gratulujeme a věříme, že se Vám, co jste nás na Žižkově navštívili a svá morčata tu prezentovali, letošní ročníky líbily :)

A abych si přihřála i tu svoji polívčičku :), Jozefcheeky reprezentoval náš Baltazar (ZIPPY Green Garden; třída baby), který se krásným hodnocením 97 a 96b zasloužil o dvě další čekatelské karty šampiona (CAC) a jak v sobotu, tak i v neděli se dokonce dostal do rozstřelů o místa výherní, které však ještě neproměnil ... Ale těší mne, že svou výstavní kariéru si začal moc pěkně a své body si zatím neoblomně drží, vždyť na BISe ztratil pouze půl bodu :) a až Tazík doroste, ještě to těm soupeřům natřem! ;)

Také bych Vám ráda nabídla fotodokumentaci obou výstavních dní, kdy jsem se snažila zachytit nejen vystavená morčátka, ale i celkovou atmosféru víkendu. V sobotu jsem svůj aparát mířila na krátkosrstá plemena, v neděli pak na ta dlouhosrstá, bezsrstá a mazlíky. Fotogalerie naleznete na rajčeti facebooku .

Kompletní výsledky 2. a 3. ročníku žižkovských výstav pak najdete na stránkách chovatelské stanice DaMi - výsledky.

Informace o přípravě těchto výstav a jejich sponzorech můžete nalézt mimo jiné také na našich stránkách - Žižkov 2016

 

 

Zippy Green Garden
97b a 96b

(Standard A)