2. Krátkosrstá výstava Toulcův Dvůr, Praha 3.3.2013

03.03.2013 22:06

První březnovou neděli jsem se s Bezinkou, alias naší Orielou Ebony, vypravila na naši letošní první morčecí výstavu. V pražském Toulcově dvoře se totiž konala 2. Krátkosrstá výstava morčat a přihlášených exemplářů bylo kolem 150, tedy žádný malý výstavní počin. Jak sám název výstavy předesílá, k vidění byla pouze krátkosrstá plemena a největší zastoupení měli US teddíci. Posuzování standardu A se ujaly Ing. Eva Dýnková, Mgr. et Bc. Andrea Kroftová, MVDr. Denisa Vítková a mazlíky posoudila Bc. Aneta Raušová. Výstava probíhala formou "Tischschau", aneb morčata byla vystavena ve vlastních boxech chovatelů a zvířátka tak nebyla tolik ve stresu (i když je to samotřejmě relativní), jelikož byla na své přepravky více zvyklá než na klasické klece, v nichž se obvykle výstavy pořádají. A pro nás to v tomto ohledu byla premiéra.

Kolem osmé se Bezinka "ubytovala" mezi dalšími boxy, dostala nášup zeleniny a čekala, až na ni příjde řada, aby se mohla předvézt. Stejně jako ostatní morčata byla i naše Bezi posouzena dvakrát, jednalo se totiž o DOUBLE výstavu, a jedno z posouzení Bezi proměnila v KARTIČKU ČEKATELE ŠAMPIONA s bodovým ohodnocením 96b! Takže doma přistála její již třetí oranžová karta ;). V druhém posudku Oriela získala 94,5b, takže tam nám "kartón" utekl o fous ...

Ale i tak mám velkou radost a jsem ráda, že si Bezulka vysloužila alespoň jedno čekatelství, všechno se počítá :). Ba co víc, zatím s nevyšším počtem bodů - takže se líbila ;).

Další novinkou, která se netýká pouze naší chs a jíž nám "zařídila" tato výstava, je, že byl poprvé úspěšně zaregistrován náš odchov! Housenka z Jozefcheeku totiž dostala své jedinečné registrační číslo 0183/13 a udělala tím tak velkou radost nejen mně jako chovateli, ale hlavně její domovské chs Nathalis a majitelce Gábině, které děkuji za možnost se s holčičkou zase vidět, pomuchlovat ji a popřát jim jak jinak než zajisté krásné chovatelské úspěchy ;).

Po výstavě tedy zavládla spokojenost a děkuji za pěkné odpoledne i ostatním, s nimiž jsem měla možnost prohodit pár slov :).

Obrázky z výstavy najdete jako obvykle na "rajčeti".

 


Oriela Ebony
94,5b a 96b

(Standard A)