2. Výstava morčat, Benešov nad Ploučnicí 10.11.2013

10.11.2013 23:52

Dnes jsme se zúčastnili další výstavy, a to v Benešově nad Ploučnicí. Minulý rok se zde morčátka posuzovala prvně a jelikož se nám tam líbilo, slib jsme dodrželi a objevili se tam i letos. Tentokrát nás reprezentovala američanka Rozinka a angličan Eda.

Pan Smejkal se svým týmem 2. ročník výstavy opět krásně připravil a i její průběh byl hladký. K posuzování byly přizvány hned tři posuzovatelky (MVDr. Denisa Vítková, Mgr. et Bc. Andrea Kroftová a Anna Havlínová), takže se morčátka na stolech odbornic na exteriér tchoříků střídala opravdu rychle, i přesto, že přihlášených jedinců bylo opravdu požehnaně, jestli si dobře pamatuji, tak celkové počet přesáhl 200 morčat, což je krásné číslo, a byly k vidění nejrůznější plemena a klece hýřily barvami.

Co jsem stačila postřehnout, posuzování bylo však přísnější, než na jaké jsme my, chovatelé a vystavovatelé, za poslední dobu zvyklí, nicméně naši reprezentanti dopadli standardně - Rozinka (Palaé min Salma) si s 95b odnesla svoji 4. kartičku čekatelství (ano, opět s odřenými ušisky ;)) a Eda (Xielas vom Eisberg), který se jinak velice líbil a dostali jsme pochvalu, byl klasicky diskvalifikován na poměru zlaté barvy. No, co nám Eda pěkně zmužněl a pořádně narostl (v 10 měsících má úctyhodných 1.200g ;)), poměr barev se ještě více zvýraznil, bohužel ale v tom smyslu, že té zlaté je na výstavy prostě málo ... Za juniorské éry byl poměr spíše hraniční, a tak jsme na nějakou tu kartu šanci měli, i jsme jednu "ukořistili", ale teď už si asi neškrtnem. Nicméně Eda je letos přihlášen ještě na dvě další výstavy (do Lysé a Turkovic), tak zkusíme štěstí tam a pak už bude mít Edoušek pokoj, svoje holky a spoustu jídla ;).

Chtěla bych ještě poděkovat Gábině z chs Nathalis a její rodině, že mne do Benešova vzali s sebou a mohla jsem po jejich boku strávit celý den, a to i s návratem a doručením prepre jozefcheeků večer až do domu ;). Takovou díru do hlavy asi dlouho mít nebudu, ale aspoň vím, jaké to je, protože jsem sama dosti výřečná, nicméně malí "Nathalisáci" to umí rozjet pěkně ... :)

Na výstavě jsem také měla, jak jinak, "černou skříňku", a tak se můžete kochat i nějakými těmi obrázky.

                         

 

Palaé min Salma
95b

Xielas vom Eisberg
disk.

(Standard A)