3rd Double Cavy Show, Lysá nad Labem 16. - 18.11.2012

18.11.2012 20:46

Ve dnech 16. - 18.11.2012 se v Lysé nad Labem konala výstava morčat, již 3. Double Cavy Show. Pro naši chs to však v Lysé byla premiéra a hned dvojitá - svoji první výstavu si tentokrát střihla Bezinka (Oriela Ebony).

V pátek brzy ráno jsem se na výstavu vypravila vlakem, cesta nebyla nijak dlouhá a Bezi si v pohodě hověla ve své přepravce. A protože jsem delší dobu vlakem nejela, cestu s výhledem na okolní ubíhající krajinu, ač podzimně pošmournou, jsem si opravdu užila a přečetla si i něco málo z rozečtené knihy ...

Ale zpět k výstavě. Na začátek jsme neměly moc pěkný start, jelikož při veterinární přejímce padlo podozření na všenky, takže jsem rychle znovu naběhla s kartáčem a Arpalitem, abychom breberky zahnaly a dokázaly, že jsme opravdu čisté. Nakonec se podařilo a na výstavu byla Bezinka vpuštěna, uf. Morčínu jsem zavřela do její klícky, kterou jsem ještě vybavila hordou zeleniny, aby mi tam Bezulka snad nezchudla ;), pofotila jsem další již "ubytovaná" morčátka, pokecala s některými z chovatelů a ještě dopoledne se vypravila zase zpět na Prahu.

V neděli odpoledne jsem pak opět vyrazila do Lysé si Bezinku vyzvednout a zjistit, jak to vlastně dopadla. Jenomže čas byl po celý den proti mně, a tak mi z Hlavního nádraží v Praze samozřejmě ujel vlak, ba co víc, vybila se mi i baterka v mobilu, takže jsem nemohla ani nikomu dát vědět, že si pro Bezinku jedu ... Na Výstaviště jsem tedy dorazila se zpožděním, v sále už byl úklid v plném proudu a klec č. (?) zela prázdnotou. Naštěstí vše včas zmenežovala Katka z chs Z Leprikónu, která se také výstavy s některými ze svých svěřenců účastnila, a Bezinku si vzala k sobě, když nevěděla, co se děje a jestli vůbec pro morčínku jedu ... Spadl mi tedy kámen u srdce, když mi bylo řečeno, že je Bezi v pořádku a uvidím se s ní hned příští týden na další výstavě v Benešově nad Ploučnicí, kam mi ji Katka doveze ... Uf.

Od Katky jsem se pak dověděla, že si Bezi vedla pěkně a z obou posouzení si nakonec odnesla své dvě první KARTIČKY ČEKATELE ŠAMPIONA :). Sice je získala s odřenýma ušima, při obou posuzování Bezi dosáhla hodnocení s 95 body, ale i tak mám samozřejmě velkou radost. Ovšem z větší části byly bodové mínusy, jak jsem po přečtení posuzovacích lístků zjistila, zapřičiněny nedokonalou přípravou, a tak si pro příště musím dát větší pozor na protrhání srsti a zastříhnutí drápků (u několika se mi asi z nervozity před výstavou totiž podařilo zastříhnout moc a bohužel to bylo i během posuzování zřejmé ...) a třeba se vyhoupnem i na vyšší čísla ;).

Takže pocity z výstavy skvělé, všechno nakonec dopadlo dobře a velký dík patří Katce Poustkové, ať už za milou společnost v pátek, nebo (a to hlavně) za nedělní zpáteční managing ;).

Příště tedy v Benešově!

Pro nějaké obrázky z Lysé přejděte, jako obvykle, na stránky rajčete.

 


Oriela Ebony

95b a 95b

(Standard A)