4. DUO výstava morčat, Přerov 26.4.2014

27.04.2014 20:51

Je to pro nás NE-U-VĚ-ŘI-TEL-NÉ, ale přinášíme skvělé zprávy ze sobotní 4. DUO výstavy morčat v Přerově.

Opět jsem se nemohla výstavy účastnit osobně, a tak mne zastoupila Míša z chs Anubis, které ZAS A ZNOVA MUSÍM MOC PODĚKOVAT ZA JEJÍ OCHOTU A PÉČI O JOZEFCHEEKY, s nimiž Přerov absolvovala jako s chlupáči navíc ...

Na této výstavě posuzovali především zahraniční posuzovatelé (polští a maďarští), a tak jsem zkusila vyslat mimo Tuwy i Edu, ať si zkusí býti pod drobnohledem odborníků z ciziny. A udělala jsem dobře :)

Tuwa Anubis byla posouzena českou rozhodčí - Annou Havlínovou - s pěkným posudkem o 96b, a tak je doma další čekatelská kartička, tentokrát už sbíráme na GRANDA! Polskému posuzovateli jeho přísné oko nedalo holčičce získat kartu, hodnocena byla Istvánem Siklósi na 94,5b.

Ale Eda? Náš věčně diskvalifikovaný Eda? Xielas vom Eisberg získal z obou hodnocení sice hraničních 95b, ale rozhodčí, prý, byli velice přísní a diskvalifikacemi (tedy alespoň co se crestedů týká, jak se ke mně dostalo) nešetřili, a tak je to pro nás veliký úspěch a radost největší, protože nám se tentokrát disk. zázračně vyhnula a naopak přibyly ke dvěma kartám čekatelství další dvě!!! Aneb třeba toho šampiona ještě nějak vykřešeme ;)

A jako bonus se ono NE-U-VĚ-ŘI-TEL-NÉ stalo skutečností, totiž Eda svými posudky vybojoval i své první vítězství, a to jako NEJLEPŠÍ ANGLICKÝ CRESTED ADULT!!! :)

Domů pak jozefcheeci cestovali ještě s Viffi Jampadampa, kterou chovatelka posílala jejím novým majitelům, co od nás mají již naši Hranolku (Nellinku). Viffi si je s Nelly příbuzná, a tak budou mít Vincurovi po víkendu doma hned dvě kamarádky (Viffi je dcerou dcery Hranolčiny maminky z jejího dalšího vrhu u nás - a teď si to rozluštěte ;)) :)

 

Tuwa Anubis
96b a 94,5b

Xielas vom Eisberg
95b a 95b

(Standard A)