4. Krátkosrstá výstava Toulcův Dvůr, Praha 1.3.2015

01.03.2015 22:17

Tuto neděli se konal již čtvrtý ročník krátkosrsté výstavy v Praze, kde jsme samozřejmě nemohli také chybět - i my, tedy jozefcheeci, jsme se účastnili po čtvrté, tuto výstavu "jezdíme" od jejího vzniku, tak proč vynechávat :)

K posuzování byly přizvány Denisa Vítková, Anna Havlínová, Petra Švarcová a Andrea Kroftová a posuzovalo se  opět DUO. Za naše morčečenstvo byl do výstavního klání vyslán Waldemar (Osvald de Calemona), který soutěžil již v juniorech. A nevedl si špatně. Oběma posudky, jenž dostal od Anny Havlínové a Andrey Kroftové, se zasloužil o dvě karty čekatele šampiona (95b a 95b). Ovšem konkurence byla veliká, mezi vystavovanými americkými crestedy byli krásní "korunovaní", které bylo těžko porazit, jen obdivovat ... ;)

Během výstavy jsem měla i něco času, a tak jsem po dlouhé době také vytáhla fotoaparát a pokochala se vystavenými morčaty i skrz hledáček. Na obrázky z výstavy se můžete podívat na rajčeti.

A protože výstava morčat je také setkáním chovatelů z různých koutů nejen naší země, s novou majitelkou Oziáše jsme i my využily výstavy a Ozzy se přestěhoval do chovatelské stanice Farma Kvítkovice, kde bude posilou do chovu slate blue-bílých. 

 

Osvald de Calemona
95b a 95b

(Standard A)