4th Double Cavy Show, Lysá nad Labem 15. - 17.11.2013

18.11.2013 21:39

Rok se opět s rokem sešel a my se vypravili do Lysé nad Labem, kde se v rámci velké výstavy CHOVATEL 2013 ve dnech 15. - 17.11.2013 vedle nejrůznější drobné domácí zvěře po čtvrté vystavovala i morčátka. Jednalo se o DUO výstavu, během níž všichni jedinci obdrželi dva posudky. Posuzovatelkami byly Denisa Vítková, Andrea Kroftová a Anna Havlínová.

Naši chovatelskou stanici jela reprezentovat dvojka - Rozinka (Palaé min Salma) s Edou (Xielas vom Eisberg). A nevedli si špatně, sic to mohlo samozřejmě dopadnout lépe, ale nám stačí, když "kape" ;). A tak si domů z dvojího posouzení každý dovezl jednu kartičku čekatele šampiona, přičemž Rozi tímto splnila podmínky pro udělení titulu MORČE ŠAMPION (95b a její 5. karta) a Eda si střihnul svoji druhou kartu s 95,5 body!!! a jednou, jak jinak ;), byl diskvalifikován ...

Co se týká výstavy, bohužel jsem na ní nemohla strávit více času, vlastně jsem pouze stačila páteční přejímku svých jozefcheeků, prohodit pár slov s pár vystavovateli, pořídit nějaké obrázky a v neděli zase pouze kousek vyhlášení výsledků a vyzvednutí Edy s Rozinkou ..., ale co jsem si stačila všimnout, o morčátka bylo pěkně postaráno. Morčata tedy sdílela jednu halu společně s drůbeží, která to dokáže, co se hlasových dispozic "kykyryký" týká, pěkně rozjet, a tak si myslím, že se všechna těšila zase zpátky domů o to víc ...

Ale my máme doma dalšího šampiona, leč zatím neoficiálního, a Edík opět překvapil pěkným posudkem, takže za nás spokojenost a příští rok nás tam mají jistě zas  :).

A jak jsem již naznačila výše a je u mne zvykem, nějaká ta vystavená morčátka jsem se pokusila zvěčnit. Celou fotogalerii pak hledejte na rajčeti.

 

 

Palaé min Salma
95b a 94,5b

Xielas vom Eisberg
95,5b a disk.

(Standard A)