5. Krátkosrstá výstava Toulcův Dvůr, Praha 7.2.2016

08.02.2016 12:03

První únorovou neděli jsme zasvětili Krátkosrsté výstavě DUO, která se již v pátém ročníku pořádala ve známém Toulcouvě dvoře v Praze. Za naši chovatelskou stanici jsme vystavili nakonec pouze Baltazara, jelikož Gábinka se nám po nachlazení
z minulého měsíce ještě do výstavní kondice uplně nedostala. Ale mimo vystavování jsme na plánu měli, a to především, "akci registrační", tedy potřebovali jsme regnout naše tři představitele a jednoho zapůjčeného na krytí.

Ráno jsme dorazili na přejímku a svoji pozici ve výstavním boxíku zaujal Taz, všichni naši ostatní si v rušném sále užívali soukromí pod stolem a čekali na registrace. A právě díky registracím, které se nám v poslední době stále nedařilo stihnout, jsem po dlouhé době nemusela z přejímky opět rychle chvátat domů na baráček (rodina jaksi pochopila vážnost situace :D), mohla jsem si konečně hezky poklábosit s některými chovateli a v klidu si zkusit zase pořídit pár foteček. Také jsem shlédla některá posuzování a stihla hodnocení našeho Baltazara :)

K mé velké spokojenosti Anna Priktová i Petra Tomášková Taze (ZIPPY Green Garden - třída baby) shodně posoudily
na 96 bodů, čímž na něj následně čekaly dvě šampionky (CAC), a Baltazar se dokonce svým hodnocením dostal
do rozstřelu o 3. anglického cresteda baby, kde byl však nakonec poražen ;)

Hned po posouzení Tazíka jsem pak došla pro zbytek našeho morčečenstva a se všemi se zařadila do fronty na registrace.
A i u paní Vítkové jsme byli úšpěsní, všichni dostali svá čísla - Gábinka (GHÁBBA Jampadampa), Topinka (UTOPIA z Grafitu), Baltazar (ZIPPY Green Garden) a LORD Austerlitz jsou uchovněni.

Takže Krátkosrstá? Opět na jedničku!
Svižná, hezká a rozmanitá výstava, příjemné setkání s chovateli, možnost prezentovat chov, poradit se ...
Příští rok jsme tam prostě zase .. ;)

 

 

Zippy Green Garden
96b a 96b

(Standard A)