5th Double Cavy Show, Lysá nad Labem 14.-16.11.2014

16.11.2014 22:45

V neděli jsme se vrátili z naší pravděpodobně poslední výstavy tohoto roku a zakončení letošního vystavování pro nás bylo neskutečné, poprvé jsme pořádně zabodovali i na poli oceňovaném, jozefcheeci se umístili! Celá naše výprava, tedy Hubert, Uťa, Bedřiška a Walda, získala nejen po kartičkách, ale také po medajlích a máme rovněž náš první pohár! :)

Výstava morčat v Lysé nad Labem nám není žádnou neznámou, jozefcheeci se jí zúčastnili již po třetí, a tak jsme se rozhodli, že ani letos ji nevynecháme. Posuzování se tentokrát ujali Petr Tejml a nově jmenovaná posuzovatelka morčat Aneta Raušová, od obou hodnotících jsme získali pěkné posudky.  V rámci této výstavy, tedy po jejím ukončení, se konala schůze ZOCHM, kde se členům donesly zprávy o změnách v klubu, hlavně co je spojeno s vydáním nového občanského zákoníku a stanovami klubu, potažmo jeho samotnou existencí.

A jak že jsme to dopadli?
Inukshuk z Jozefcheeku - 3. Nejlepší anglický crested (2x CAC)
Uťa Jampadampa - 2. Nejlepší anglický crested (1x CAC)
Celeste Justty - Nejlepší anglický crested (2x CAC - splněny podmínky pro udělení titulu Grandšampion ČR)
Osvald de Calemona - Nejlepší americký crested (1x CAC)

Také jsme prvně vystavovali naše jozefcheeky v páru a náš výstavní pár byl složen z Celeste a Inukshuka, kteří dosáhli na Nejlepší krátkosrstý pár :)

Výstava pro nás tedy byla jedním velkým příjemným překvapením a mám radost, že jsme se jí zúčastnili, byť zprvu to byla výprava čistě "registrační", jelikož jsme s Katkou potřebovaly "buknout" Uťu s Waldou, což se také podařilo, a Bedřiška s Hubertem jeli jen jako bonus, že když už se teda jede ...

Moc děkuji Alče z chs Cavia Satén, bez níž bych se do Lysé a nakonec ani z ní s celým osazenstvem nedostala, a také mamince Katky z chs Z Leprikónu, která mi pomohla s registrací našeho američánka Waldy a Katce odvezla Uťu, který si u nás splnil to, k čemu jsme si jej u nás na chvíli ubytovali ;), a nakonec mi, i s Alčou!, zpříjemnila celé nedělní dopoledne.

 


Inukshuk z Jozefcheeku a Celeste Justty jako Nejlepší krátkosrstý pár


Inukshuk z Jozefcheeku
97b a 95,5b

Celeste Justty
95,5b a 95b


Osvald de Calemona
94,5b a 96b

(Standard A)