6th DOUBLE Cavy Show, Lysá nad Labem 20.-22.11.2015

22.11.2015 22:45

V pátek brzy ráno jsem s sebou do vlaku přibalila vypulírovaného Waldemara s výbavou na víkend a vyjeli jsme na přejímku do Lysé nad Labem, kde se, jako každoročně v tuto podzimní dobu, konala další z výstav věnovaných chovatelsví všeho druhu, přičemž všechna morčata tu byla hodnocena dvěma posuzovateli, jednalo se tedy o DUO Cavy Show.

Na výstavišti bylo možno shlédnout nejen nejrůznější plemena morčat a králíků, ale i ptactva (okrasného i domácího), koček a také tu byla malá expozice kožešinových zvířat (jejichž vystavení v klecích bez pohodlného dna je podle mne velice diskutabilní, i když se jedná o zcela běžnou věc, bohužel. V poslední době se však vzhledem k ochraně zvířat a zajištění jejich welfare v chovu proti takovému držení zvířat bojuje, nebylo podle mne takové vystavení lišek a norků zrovna nejšťastnější - takto veřejně přiznat, v jakých klecových kójích se kožešinová zvířata drží, v jakých podmínkách se chovají ... Na druhou stranu to bylo možná dobře, lidé se alespoň o skutečnostech tohoto chovu něco málo na vlastní oči dověděli a možná to někoho dalšího donutilo se nad takovými praktikami zamyslet, ne-li jej to rozhoupalo k postupu proti tomu, co se opravdu pohybuje na tenké hranici mezi chovem a týráním zvířat ...).

Ale zpět k samotné výstavě - ani letos to nebylo jinak a morčata byla v hale ubytována s děsně ukecaným kurem, resp. s kdákajícími slepicemi a kokrhajícími kohouty. No, bylo tam zase pěkně živo a rušno, a tak jsem Waldovi netradičně do výstavní klece umístila krabicoidní domeček, aby se mohl schovat, byť pro návštěvníky výstavy to asi nebylo to nejlepší řešení, protože se černý Walda v domečku dočista "ztratil" ...

Nicméně, hlavním důvodem, proč jsme se na tuto výstavu opět vydali, byl pokus o dojetí grandšampionátu, kdy Waldovi chyběly dvě karty ke splnění podmínek pro udělení tohoto titulu. A to se mu povedlo! Waldemar (OSVALD de Calemona) po dvojím  hodnocení získal dvě čekatelství šampiona s hodnocením 95 a 96b :) Jeho poslední posouzení tedy zajistily Andrea Kroftová a Anna Prikrtová, my tímto Waldovu výstavní kariéru ukončujeme a žádáme o uznání GRANDŠAMPIONA ČR :)

A protože jsem se na výstavu po nějaké době vydala osobně, samozřejmě jsem s sebou vedle Waldy přibalila i dalšího mazlíka, svůj Nikon, a tak se na rajčeti můžete podívat na některá vystavená morčata, která se mi při přejímce podařilo zachytit ...

 

Osvald de Calemona
95b a 96b

(Standard A)