Naši samečci

Baltazar

Ryzlink

Nabídka krytí

Aktuálně můžeme na krytí poskytnout Ryzlinka z Jozefcheeku.

 

 

Podmínky:

  • Naše samečky nepůjčujeme do jiných chs či jiným zájemcům o krytí (pouze prověřeným chovatelům, resp. našim spřáteleným chovatelským stanicím) - pokud byste tedy rádi potomky ze spojení vlastní samičky s některým z našich samečků, v takovém případě rádi morčínku ubytujeme po dobu krytí u nás. Disponujeme prostory, v nichž můžeme páreček dočasně ubytovat (buď přímo v boxu u samečka, nebo máme plastbox Rody Savic Cavia a Ikea přenosné plastové krabice Samla uzpůsobené chovným bedýnkám). Prosím, počítejte s tím, že naše morčata jsou zvyklá  bydlet ve venkovním domečku, a to i v zimě (přitápíme na 5-10 stupňů), a na otevřené plastboxy, ze kterých nevyskakují, byť mají boxy nižší okraje - ubytovat u nás tedy lze pouze samice, jež mají stejné návyky (především během zimního období) a nejsou to "skokani do výšky a dálky". Bohužel, klece se u nás nevedou a pro ty dvě velké, jejichž vršky používáme pro letní výběh, nemáme v morčatárně dostatek místa.

  • Vaše samička musí být v perfektním zdravotním stavu, tzn. bez cizopasníků a jiných nemocí, musí mít správnou váhu, věk a kondici odpovídající očekávané březosti a porodu.

  • Vrhy ze spojení našich samečků nebudou zaštítěny naší chs (nedostenou PP Z Jozefcheeku). Z našeho chovatelského pohledu jimi tedy nabízíme krytí samičkám s/bez registrace z chs, které si na případné vrhy budou moci vystavit své vlastní průkazy původu.

  • Za krytí našimi samečky si dovoluji navrhnout "revanž" formou velkého pytle sena - cca 5kg (jeho cena se pohybuje mezi 100,- Kč až 150,- Kč), a pytlíku nějakého granulovaného krmiva nebo zeleniny (cca 1kg) - a to jako částečné pokrytí nákladů na ubytování samičky u nás. V případě zajímavého krytí bych ráda přednostní právo výběru drobka z úspěšného vrhu před ostatními zájemci s rezervacemi.

  • Jestliže Vás podmínky neodradily, můžete mne kontaktovat na e-mail lindasykorova@seznam.cz.

Působili u nás

Waldemar

 

Vzpomínáme

Vilibald

 

Hubert

Eduard