Heduška

Zinadins HALFIE

 

import DNK
Plemeno - anglické hladké

Barva srsti - černá s červenou
Barva očí - tmavá
Genetický zápis - aa B- C- epep Ppr SS Dd

Váha - 1.135g (4.2.2018)
Datum narození - 26.8.2016
Registrační číslo - 0719/17
Chovatel - Kateřina Králová (chs Zinadins, DNK)
Majitel - Michaela Hošková, Praha
Matka - Zinadins DIANA (K. Králová; DNK)
Otec - Creutzbergs HEMINGWAY (A. Creutzberg, DNK)

Rodokmen

 

Potomci:
CHS Z JOZEFCHEEKU

vrh T
vrh W

 

 

Něco o Heduš

Zinadins Halfie je vnučkou našeho Inchuchoony, který bydlí až v dalekém Dánsku. Její praděd a prabába tedy také působili v naší chs. Když se pak v Aarhusu plánovalo spojení naší krevní linie s modrým samcem (danish blue), chovatelka už od nás dávno měla "objednávku" na jedno malé miminko i pro Jozefcheeky, protože vrátit si zpět do chovu naši krásnou Bezinku s Edou, možnou slate vlohu a ještě rovnou i blue gen, to byl skvělý plán. No, a tak se pro nás povidla Heduš :)

Heduška je první jozefcheek, který nemá pro nás tak typickou korunku na čele, ale co už - my si jí tam pak chovem dodáme ... Je to tedy hlaďanda, černá holčička s červenou nožkou - barevnost pro nás byla důležitá, i proto jsme si vybrali právě ji. Roste z ní velice pěkná samička, kompaktní a pevné stavby, s velmi hezkou hlavou. Jedno ouško má sice posazené trošku výš, nicméně i tak je pro nás svojí genetickou výbavičkou a kukučem ta nej :)

Heda, byť zprvu nedůvěřivá, je zvídavou samičkou a aktivní, spíše nekonfliktní povahy, i když tedy ví, co platí na naši aktuálně velící Mařenku, kterou si dokáže velice snadno umravnit ;) Takhle holčina se může zbláznit po jedné takové dobrotě, co morčečenstvu dopřáváme - radostí skáče, už když kukuřičné listí jen zašustí ...

Fotogalerie