Topinka

UTOPIA z Grafitu

 

Plemeno - anglický crested
Barva srsti - slate blue-bílá se zlatou
Barva očí - rubínová
Genetický zápis - aa Bb(?) C- ep- pr- Ss

Váha - 809g (28.6.2016)
Datum narození - 9.2.2015
Registrační číslo - 0422/16
Chovatel - Lenka Vránová (CZE)
Majitel - paní Hrachovinová, Praha

Matka - NIKY z Grafitu (L. Vránová; CZE)
Otec - DALTON z Grafitu (L. Vránová, CZE)

Rodokmen

 

 

Něco o Topince

Jak to u nás bývá, tak ani s Utopií to nebylo jinak, vyhlídla jsem si ji totiž v její rodné chs hned z prvních fotografií vrhu a bylo tam to velké "cink" - totiž - "jééé, ta by se nám tááák hodila" :) Ale nebyla na prodej ... Nicméně několik měsíců poté jsme se s Lenkou zase daly do řeči o těch našich chlupáčích a najednou mi v messengeru přistála nabídka "no tak dobře, přijeď se na ni podívat" ... A rázem to byla slečna Jozefcheeková ;)

Topinka je anglický crested v barevné kombinaci slate blue-bílé-zlaté, jejíž břidlice je nádherně tmavá (u kořene chlupu je však světlejší). Stavebně je to zatím lehčí typ morčínky, byť pohledově na to nevypadá, je to taková vyžle, ale ještě je mlaďounká, tak uvídíme, jak doroste ... Hlavičku má pěknou, korunka je krásně otevřená a ty plachťáky? :)

Topi je trošku střeštiprdlo, ale již si u nás zvykla a uklidnila se. Je velice zkoumavá a roztomile ji vše zajímá. Z pochutin miluje jablka, do těch se pustí hned, z ostatní zeleniny a ovoce ale také směle ochutnává a nenechá si od ostatních nic sebrat ...

Topinka se o Vánocích 2016 s naším Waldemarem přestěhovala k rodině Hrachovinových v Praze, kde plní svoje nejvíc mazlíkovské povinnosti :)